close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lipca 2017

  Na chorwackim wybrzeżu zainaugurowana została akcja „Bezpieczny sezon turystyczny”. Już kolejny rok z rzędu chorwackie patrole policyjne otrzymały letnie wsparcie w postaci policjantów z niektórych krajów UE – w tym Polski. Polscy policjanci będą pełnili służbę w czterech, najczęściej wybieranych przez naszych turystów, nadmorskich regionach Chrowacji, tj. w Zadarze, Puli, Makarskiej i na wyspie Krk.

   

  Projekt „Bezpieczny sezon turystyczny – międzynarodowa współpraca policyjna” realizowany jest od kilku lat i przynosi doskonałe rezultaty. W projekcie bierze udział m. in.  policja z Polski, Węgier, Czech, Słowacji i Francji. Policjanci oddelegowani na letnią misję do Chorwacji  pełnią służbę w swoich narodowych mundurach, ale nie noszą broni i nie biorą bezpośredniego udziału w akcjach interwencyjnych.

   

  Polscy policjanci wspierają chorwackie patrole na wybrzeże Adriatyku od 03 lipca i pozostaną tu aż do końca sierpnia. Ich głównym zadaniem jest pomoc w komunikacji polskich turystów z lokalną policją, pomoc w unikaniu ewentualnych konfliktowych sytuacji i wreszcie zwiększenia poczucia bezpieczeństwa podczas wakacyjnego pobytu nad Adriatykiem.

   

   

  W razie nagłej potrzeby z polskimi funkcjonariuszami można się skontaktować pod następującymi numerami:

  - Policyjny Okręg Administracyjny Istria: +48 504 316015

  -  Policyjny Okręg Administracyjny Zadar: +48 504 316068

  - Splicko – Dalmatyński Policyjny Okręg Administracyjny: +48 601 237706

  - Primorsko – Goranski Policyjny Okręg Administracyjny: +48 601 630 688

   

  Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: