close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AMBASADA

 • Szanowni Państwo!

   

  Witamy serdecznie na stronie internetowej Ambasady RP w Zagrzebiu, na której znajdziecie Państwo wiele interesujących informacji o istotnych wydarzeniach w stosunkach polsko-chorwackich, w różnych obszarach: polityki, gospodarki, kultury.

  Bliskie sobie językiem, kulturą i tradycją Polska i Chorwacja żywo rozwijają wzajemne relacje. Świadczą o tym intensywne kontakty zarówno na poziomie politycznym, jak i społecznym i  międzyludzkim. Rozwija się współpraca gospodarcza. Wyzwaniem pozostaje dalsza rozbudowa powiązań pomiędzy samorządami i instytucjami społeczeństwa obywatelskiego.

  Zarówno Polska, jak i Chorwacja z powodzeniem rozwijają partnerstwo w ramach NATO, a od 1 lipca 2013 r. również w Unii Europejskiej.

  Co roku ok. pół miliona Polaków spędza wakacje nad chorwackim wybrzeżem Adriatyku. Również coraz więcej Chorwatów przybywa odwiedzić Polskę, dla wielu dotychczas nieznaną. Wierzymy, że liczny udział chorwackich kibiców w EURO2012 w Gdańsku i Poznaniu, gdzie reprezentacja tego kraju rozgrywała spotkania, zapoczątkuje nowy trend i modę na Polskę.  

  Wszystkich Państwa zainteresowanych rozwijaniem kontaktów między Polską a Chorwacją, zapraszamy serdecznie do współpracy. Ambasada RP w Zagrzebiu deklaruje gotowość do wspierania – w miarę możliwości – wszelkich inicjatyw służących dalszemu zbliżaniu Polski i Chorwacji, Polaków i Chorwatów.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: