close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • SZKOLNY PUNKT KONSULTACYJNY

 • Szkoła Polska w Zagrzebiu istnieje od 1992 r – na początku jako szkoła polonijna przy Towarzystwie Kulturalnym M.Kopernik a następnie w 2005 r. przekształcona w Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu. Jest to jedyna szkoła funkcjonująca na obszarze Zagrzebia i okolicy. Uczniowie są dowożeni przez rodziców  do szkoły z miejscowości odległych ponad 100 km od Zagrzebia.
   

   

  Szkoła realizuje uzupełniający program nauczania w trybie stacjonarnym w oddziałach szkoły podstawowej i gimnazjum, zgodny z nową podstawą programową Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie organizacji kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą z 31.08.2010 r. Równolegle szkoła prowadzi zajęcia w dwóch grupach przedszkolnych w których finansowaniu pomaga przedstawiciel polskiej mniejszości narodowej z ramienia Urzędu Miasta Zagrzebia.
   

   

  Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu prowadzi zajęcia w wynajmowanym budynku Centrum Wychowawczo- Edukacyjnego im. „Slava Raškaj“ (ul. Nazorova 47, Zagrzeb). Zajęcia prowadzi w 6 klasach lekcyjnych, w każda sobotę, Uczniowie mogą korzystać także z sali gimnastycznej i boisk zewnętrznych.
   

   

  W zajęciach szkolnych aktualnie uczestniczy 53 dzieci, w przedszkolu - 8 i w zerówce – 5. Z roku na rok rośnie także zainteresowanie nauczaniem w systemie korespondencyjnym, szczególnie rodziców dzieci z okolic Rijeki, Zadaru, Splitu i Osijeku.  Dla wspierania działań szkoły polskiej zostało specjalnie utworzone Polskie Towarzystwo Oświatowe, w którym aktywnie działa ok. 20 osób.

   

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

   

  Szkolny Punkt Konsultacyjny w Zagrzebiu

  Izabella Glavić - kierownik

  Tel. 01/613 05 06

  Kom. 099 3333 833

  e-mail: polska.szkola.zagrzeb@gmail.com

   


   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: